Czy śledzisz trendy w branży rozwojowej?

Pamiętam taki motyw z filmu “Powrót do przyszłości”. Marty McFly wchodzi w posiadanie sportowego almanachu. Ma myśl, aby przenieść się z nim w przeszłość i obstawić parę wyników…

A gdyby tak znać przyszłość branży szkoleniowej?

Czy przyniosłoby to mnie i Tobie więcej szkody, czy pożytku? 🙂

Osobiście, aż tak mnie nie ciągnie do tego by poznać przyszłość. Znacznie bardziej atrakcyjne wydaje mi się śledzenie trendów i wyciąganie wniosków. By właśnie na tej podstawie podejmować lepsze, a nawet dobre decyzje.

I będę z Tobą szczery – do tej pory jakoś głębiej się tym nie zajmowałem… Jednak teraz coś się zmieniło. „W ręce” wpadł mi raport The Job Skills of 2023. The Fastest-Growing Job Skills for Businesses, Governments, and Higher Education Institutions i naturalnie pojawiły mi się pewne pytania. Znajdziesz je nieco niżej…

A tu kluczowe wnioski z tego raportu. Przyjrzyj się im, a potem przeczytaj moje pytania – zapraszam.

Pytania:

Jaką wartość może mi przynieść śledzenie trendów w mojej branży?

Gdzie jeszcze mogę pozyskiwać dane o trendach?


Jakie może być zapotrzebowanie na kompetencje z których szkolę za: 3 / 5 / 10 lat?


Na ile sztuczna inteligencja (AI) stanowi dla mnie konkurencję?


W jakich obszarach mogę wykorzystać AI do usprawnienia swojej pracy i/lub wyróżnienia się na rynku?

👉 Na tej stronie znajdziesz pełną wersję raportu “The Job Skills of 2023. The Fastest-Growing Job Skills for Businesses, Governments, and Higher Education Institutions”.

Ps Zdaję sobie sprawę, że powyższe opracowanie dotyczy specyficznej formy nauki (kursy online). Jednak pokazuje ono, to czego szukają obecnie ludzie chcący się rozwijać. I sądzę również, że jest to jedno z bardziej wartościowych źródeł z którego możemy bezpłatnie skorzystać, aby śledzić trendy, w tak bliskiej naszemu sercu branży.

A próba? Bagatela 4 miliony osób 🙂

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się!

ww-1.jpg
Wiktor Wołoszko
Psycholog biznesu i trener. Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania personelem na SWPS i Szkoły Coachów we Wszechnicy UJ. od 2005 roku szkoli i doradza w obszarach związanych ze sprzedażą i obsługą klienta, prezentacjami biznesowymi oraz budowaniem zespołów. Korzysta przy tym z różnych narzędzi rozwojowych – głównie z gier szkoleniowych i symulacyjnych.

Może zainteresuje Cię również

Pamiętam taki motyw z filmu “Powrót do przyszłości”. Marty McFly wchodzi w posiadanie sportowego almanachu. Ma myśl, aby przenieść się z nim w przeszłość i obstawić parę wyników… A gdyby tak znać przyszłość branży szkoleniowej?...
To metoda do sprawnego zebrania pytań od uczestników rozgrywki/szkolenia/spotkania. Przyda Ci się na przykład, gdy: Zalety metody Nazwę „10 Pytań do eksperta” możesz dowolnie modyfikować, w zależności od liczby uczestników, liczby dopuszczonych pytań, czy też...
Bardzo lubię tę grę – jest dynamiczna, angażuje uczestników od pierwszych zdań scenariusza. Do tego możesz w niej stopniować poziom trudności, dzięki czemu dopasujesz ją do zdolności graczy. Dobrze się sprawdza przy grupach od 3...
Scroll to Top