Zadbaj o emocje po rozgrywce

Gra szkoleniowa Gra Wywiadów - przywództwo, organizacja pracy, delegowanie - GraSzkoleniowa.pl

Jeśli prowadzisz gry to wiesz już, że niektóre wyzwalają w uczestnikach wiele emocji. Stąd, aby móc przejść do fazy omawiania doświadczeń i wyciągania wniosków służących rozwojowi kompetencji, warto najpierw umożliwić im “wyjście z gry”.

Poniżej 3 sposoby na zrobienie tego:

  1. Wyraźnie wskaż koniec rozgrywki, wykorzystując np. ton głosu i mowę ciała.
  2. Ogłoś wyniki. Brawa dla zwycięzców i podziękowania dla pozostałych uczestników są zawsze mile widziane. Stanowią również symboliczne podkreślenie przejścia do kolejnego etapu gry szkoleniowej.
  3. Zadaj pytanie otwarte, np.: Jakie są Wasze wrażenia po rozgrywce? Kieruj pytania bezpośrednio do osób, które szczególnie zaangażowały się w rozgrywkę. Zaproś do wyrażenia opinii także osoby, które nie zabrały głosu – zdarza się, że niektórzy pomimo silnych przeżyć nie ujawniają ich.

Moderuj dyskusję. Gdy już opadną emocje i zobaczysz, że pojawiają się wnioski, to znak, aby przejść do omawiania doświadczeń uczestników.

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się!

ww-1.jpg
Wiktor Wołoszko
Psycholog biznesu i trener. Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania personelem na SWPS i Szkoły Coachów we Wszechnicy UJ. od 2005 roku szkoli i doradza w obszarach związanych ze sprzedażą i obsługą klienta, prezentacjami biznesowymi oraz budowaniem zespołów. Korzysta przy tym z różnych narzędzi rozwojowych – głównie z gier szkoleniowych i symulacyjnych.

Może zainteresuje Cię również

Pamiętam taki motyw z filmu “Powrót do przyszłości”. Marty McFly wchodzi w posiadanie sportowego almanachu. Ma myśl, aby przenieść się z nim w przeszłość i obstawić parę wyników… A gdyby tak znać przyszłość branży szkoleniowej?...
To metoda do sprawnego zebrania pytań od uczestników rozgrywki/szkolenia/spotkania. Przyda Ci się na przykład, gdy: Zalety metody Nazwę „10 Pytań do eksperta” możesz dowolnie modyfikować, w zależności od liczby uczestników, liczby dopuszczonych pytań, czy też...
Bardzo lubię tę grę – jest dynamiczna, angażuje uczestników od pierwszych zdań scenariusza. Do tego możesz w niej stopniować poziom trudności, dzięki czemu dopasujesz ją do zdolności graczy. Dobrze się sprawdza przy grupach od 3...
Scroll to Top