Historia Macieja

O GraSzkoleniowa.pl dowiedziałem się podczas rozmów z innymi trenerami.
Jak dla mnie największą zaletą jest niska cena zakupu gier, natychmiastowa dostępność i łatwy kontakt z twórcami gier. Nie muszę długo zastanawiać się nad decyzją dotyczącą zakupu, gdyż ceny są przystępne. Po zakupie testuję gry w czasie zamkniętych szkoleń dla trenerów, z którymi współpracuję na co dzień i podejmuję decyzję, w których z moich warsztatów mogę daną grę wykorzystać. Kolejną zaletą jest możliwość konsultacji wykorzystania gier i rozgrywki z jej twórcami. W czasie rozmowy wymieniamy się doświadczeniami i otrzymuję dodatkowe wskazówki na co jeszcze mogę zwrócić uwagę w czasie rozgrywki i omówienia.

Jako jedną z pierwszych nabyłem grę szkoleniową „Film”. Wykorzystuję ją podczas szkoleń między innymi z: komunikacji interpersonalnej, budowy i efektywnej pracy zespołu, stylów zachowań DISC jak również motywacyjnych i integracyjnych. W czasie warsztatów z komunikacji gra świetnie obrazuje różnice w stylach porozumiewania się pomiędzy uczestnikami. Zwraca uwagę na aspekty komunikacji związane z różnicami w ich osobowości, sposobie przekazywania informacji, różnice w mowie ciała i tonie głosu poszczególnych uczestników, itp.

Gra „Film” jest dla mnie również doskonałym uzupełnieniem szkoleń z budowy zespołów, gdyż pokazuje jak pracujemy i jak komunikujemy się w grupie. Obrazuje także charakterystyczne zachowania poszczególnych osób w dążeniu do realizacji celu oraz specyfikę ich pracy pod nieobecność lidera, który dał zadanie do wykonania i nie koordynuje dalej prac zespołu. Gra jest przydatna także do zobrazowania zagadnień związanych z motywacją pracowników podczas działania, jak również świetnie sprawdza się w szkoleniach integracyjnych dla zespołów liczących do 20 osób.

Rozgrywka – moje spostrzeżenia

Zasady gry są łatwe do wytłumaczenia uczestnikom. Można ją rozegrać zarówno w zamkniętych pomieszczeniach jak i w plenerze. Do poprowadzenia potrzebny jest tylko flipchart, flamastry i 10 kartek A4 z zasadami i zadaniami. Oczywiście kreatywny trener może zadbać o dodatkowe rekwizyty związane np. z produkcją filmową. Scenariusz gry można zmodyfikować poprzez dodanie dodatkowych wskazówek uwzględniających specyfikę branży uczestników szkolenia.

Czas gry to minimum 2 godziny wraz z omówieniem. Sama rozgrywka toczy się bardzo dynamicznie. Osobiście najczęściej sięgam po nią po lunchu, kiedy efektywność uczestników szkolenia zazwyczaj jest najniższa – dzięki zaangażowaniu uczestników w grę czas ten okazuje się niezwykle efektywny :). Z mojego doświadczenia wiem, że gra najlepiej sprawdza się przy pracy z co najmniej 12 osobami, kiedy w każdej grupie jest po 3 uczestników. Należy również zwrócić uwagę na sposób podziału uczestników na grupy. Gra wykorzystuje tu pewien mechanizm, niemniej bywa, że w zespołach, w których uczestnicy się znają, mogą się dobierać niezgodnie z zasadami. Receptą na to jest np. wcześniejsze wypełnienie ankiety DISC – dzięki wynikom jestem w stanie dokonać korekt w zespołach.

Ponieważ każdy ma wpływ na przebieg gry i poszczególne zespoły mają konkretne zadania, uczestnicy chętnie angażują się w rozgrywkę.

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się!

ww-1.jpg
Wiktor Wołoszko
Psycholog biznesu i trener. Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania personelem na SWPS i Szkoły Coachów we Wszechnicy UJ. od 2005 roku szkoli i doradza w obszarach związanych ze sprzedażą i obsługą klienta, prezentacjami biznesowymi oraz budowaniem zespołów. Korzysta przy tym z różnych narzędzi rozwojowych – głównie z gier szkoleniowych i symulacyjnych.

Gry związane z wpisem

Komunikacja – style

Zakres cen: od 187,00 zł do 1.990,00 zł VAT

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 187,00 .

Może zainteresuje Cię również

Pełne zanurzenie – gra to fikcja, ale emocje są prawdziwe Szesnaście osób, cztery rodziny, westernowe miasteczko rozłożone na stołach hotelowej sali konferencyjnej w Gdyni. Karty zasobów, gotówka do gry, notatki dziadka, których wartości nikt jeszcze nie zna. Brzmi jak planszówka na sobotni wieczór –...
Domyślam się, że wiesz, kto jako pierwszy stanął na Księżycu? Tak jest, to Neil Armstrong (+5 punktów do wiedzy dla Ciebie). A pamiętasz, kto był drugim człowiekiem, który dotknął naszego naturalnego satelity? Tak, to był Buzz Aldrin (+10 punktów). To nazwiska, które od razu przychodzą...
Kilka lat temu projektowałem złożoną symulację dla dużego klienta. Ze względu na międzynarodowy charakter pracy tej organizacji wszystkie materiały potrzebne do rozgrywki musiały być w języku angielskim. Tworząc prototyp do testów, pracowałem w języku polskim, a dopiero na sam koniec, tuż przed wysłaniem grafik do druku,...
Przewijanie do góry